Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/mvitrini/public_html/wp-includes/cache.php:2) in /home/mvitrini/public_html/wp-content/plugins/login-box/login-box.php on line 129
5. İzmir İktisat Kongresi | Menderes Vitrini - İzmir Menderes Haber

YAZARLAR
|
İLETİŞİM
|
SPONSORLAR
|
Giriş
|
Üye Ol
|
  
Kuaza
 
5. İzmir İktisat Kongresi
Kategori: Genel, SiyasetEklenme Tarihi: Şub 11th, 2013Ekleyen: admin
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...
588 views
Share |
Haber baglantisi

Akp İzmir millet vekili İlknur Denizli, Kurtuluş Savaşı’nın hemen ardından ekonomik alanda da bağımsızlık kazanmak için İzmir’de toplanan İktisat Kongresi’nin 5.’sinin 30 Ekim-1 Kasım 2013 tarihlerinde İzmir’de düzenleneceğini bildirdi.

24. DONEM MILLETVEKILLERI

Denizli, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin stratejik ekonomik planlamasının belirleneceği, dünyanın önemli pek çok liderinin ve değerli ekonomistlerinin katılacağı İzmir İktisat Kongresi’nin Türkiye açısından olduğu kadar kentin ekonomik geleceği açısından da önemli olduğunu belirtti.

5. İzmir İktisat Kongresi’nin ana temalarından birinin “Akdeniz’de Marka Kent İzmir” olduğunun altını çizen İlknur Denizli, açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“Kongrenin hazırlanması sırasında yaptığımız toplantılarda Kalkınma Bakanı sayın Cevdet Yılmaz ve Bakanlık Müsteşarı sayın Kemal Madenoğlu ile 5. İktisat Kongresi’nin İzmir’e sağlayacağı katkıları masaya yatırıp özel bir günü İzmir’e ayırdık. Sayın Bakan kongre öncesinde İzmirlilerle toplantılar yapıldığını ancak bizzat kendisinin de gelerek iş dünyası, sivil toplum örgütleri ve medya temsilcileri ile istişarelerde bulunacağını talep ve katkıları alacaklarını ifade ettiler. Bugüne kadar yapılmış en görkemli İzmir İktisat Kongresi, oylama öncesi İzmir’in EXPO sürecinde dönüm noktası olacak.

İktisat Kongresi, Türkiye ekonomisine yol veren ekonomi bürokrasisine, İzmir ekonomisin geleceği için haklı taleplerimiz iletmek lobicilik yapmak içinde eşsiz bir fırsat. Sonuçta ekonomik kararlar üzerinde etkisi olan kurumların yöneticileri İzmir’de olacaklar. Derdimizi, talebimiz iletmek için yeterli zaman bulamadığımız insanları üç gün boyunca misafir edeceğiz. Bu fırsatı İzmirlilerin değerlendireceğini biliyorum ama bir araya gelir aynı yere vurursak ortak akılla kentin geleceğine dair projeksiyonumuzu biz İzmirliler kendi aramızda ana hatlarıyla belirleyebilirsek daha etkili sonuçlar alırız. İzmir’in hem bu ülke için hem de Akdeniz Çanağı için söyleyecek sözü olduğunu göstermeliyiz.”

A.A

 


Yazarlarimiz ve son yazilari
Editorun sectikleri
Login

Sayaç, tr.web-counter.net
izmir haber